Medvednica – 15.12.2019. (Tunel-Hunjka-Gorščica-Lipa-Čučerje)

Pogled na Zagreb

HPD RUNOLIST VAS POZIVA NA

PLANINARSKI IZLET – Medvednica – 15.12.2019. (Tunel-Hunjka-Gorščica-Lipa-Čučerje)

Izlet će se održati dana 15.12.2019. godine (nedjelja), a okupljanje je u 07:00 sati na okretištu Mihaljevac, odakle je polazak u 07:10 sati tramvajom (linija15) prema tunelu. Povratak u Zagreb u popodnevnim satima.

Kontakt osobe:

– glavni vodič izleta: Krešimir Gracin (091/365-3854); kresimir.gracin1980@gmail.com

Zoran Filipović (091/5333-472 i 099/2195-240); zfilip7@gmail.com

Mario Zaradić (091 365-4147); marioz2464@gmail.com

• Krajnji rok za prijavu je petak 14. 12.2019. godine.

Sve informacije za ovaj izlet, možete dobiti na sastancima Društva srijedom u 19.00 sati u prostorijama na adresi u Zagrebu, Ribnjak broj 2 ili kod kontakt osoba.

Troškovi izleta: troškovi konzumacija hrane i pića, te troškovi javnog prijevoza.

Predviđeno trajanje efektivnog hoda: oko 6:30 sati.

Zahtjevnost ture: K2 – OTEŽANO, T1 – NE ZAHTJEVNO. (u slučaju snijegom/ledom pokrivene podloge zahtjevnost ture je K3 – TEŠKO, T2 – MANJE ZAHTJEVNO; te je na pojedinim dijelovima potrebno imati krplje/dereze).

Obavezna oprema: standardna planinarska odjeća i obuća (gojzerice) u skladu s vremenskim uvjetima (zaštita od kiše i vjetra), štapovi, čeona lampa (rezervne baterije) i gamašne.

Krplje/dereze ako je podloga prekrivena snijegom/zaleđena (informaciju o stanju na terenu dobit ćete pravovremeno).

Prehrana i voda: minimalno 2 l vode, hrana iz ruksaka i u planinskim domovima/objektima Hunjka, Gorščica i Lipa.

Dokumenti: Osobna iskaznica, zdravstvena iskaznica, članska iskaznica HPS (s plaćenom članarinom).

Opis puta

Nedjelja 15.12.2019. – Nakon polaska s okretišta Mihaljevac i vožnje tramvajom linija 15 dolazimo do okretišta Dolje. Na Dolju obilazimo gradilište žičare i dolazimo do tunela.

• 7:30 – početak hodnje u smjeru pl. kuće Hunjka i to trasom tunel-Njivice-Mrzljak-Hunjka (uz kraće pauze)
  • 09:30 – dolazak do pl. kuće Hunjka, odmor za okrijepu i fotografiranje
  • 10:00 – polazak prema objektu Gorščica (uz kraće pauze)
  • 11:30 – dolazak do objekta Gorščica, odmor za okrijepu i fotografiranje
  • 12:15 – polazak prema planinarskom domu Lipa (uz kraće pauze)
  • 14:00 – dolazak do pl. doma Lipa, odmor za okrijepu i fotografiranje
  • 15:00 – polazak prema Čučerju
  • 16:15 – dolazak u Čučerje (autobusna linija Čučerje – Dubrava broj 209)

Planirani povratak u Zagreb je u popodnevnim satima, u slučaju snijegom i ledom prekrivene podloge očekivani planirani povratak je u kasnim popodnevnim satima.

ZANIMLJIVOSTI:

https://www.pp-medvednica.hr/  – Park prirode Medvednica

https://planinarenje.hr/odredista/kuca-hunjka?podrucje=medvednica – Mala Hunjka

http://www.medvednica.info/2010/10/pd-gorscica.html – Gorščica

Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta izlet se može otkazati, te je organizator dužan obavijestiti sve sudionike izleta. Zbog pogoršanih vremenskih uvjeta na terenu, vodiči imaju pravo promijeniti dogovorenu rutu kretanja, krajnje odredište ili prekinuti izlet.

Vodič prije polaska na izlet provjerava opremu svih sudionika izleta; ako netko nema opremu u skladu s zahtjevima iz najave izleta, vodič može takvoj osobi uskratiti sudjelovanje na izletu.

• postupati prema uputama glavnog vodiča;
  • čuvati ugled planinarske udruge

Tijekom izleta sudionik je odgovoran glavnom vodiču. Glavni vodič ne snosi odgovornost za osobu koja se samovoljno udalji od vođene skupine, bez njegova znanja ili protivno njegovoj uputi.