Vihoraški put 7.7.2019

prije nego se svi razbježe po godišnjim odmorima i prije „vrućina“, za dan 07.07.2019. godine organizira se izlet „Vihoraški put“ na Kapeli

Povodom toga, u prilogu vam dostavljamo Plan izleta.

Vihoraški put 07.07.2019.

Na izlet idemo 07.07.2019. g. (nedjelja). Okupljanje je u 06:00 sati na istočnoj  strani KD  Vatroslav  Lisinski  u Zagrebu,  Trnjanska  cesta,  odakle  je  polazak osobnim automobilima.  Povratak  u  Zagreb  je  u  kasnim  večernjim  satima. Troškovi prijevoza su 100 kn po osobi i skupljat će se srijedom u prostorijama Društva,Ribnjak broj 2. Garancija za mjesto na izletu je uplata prijevoza.

Maksimalni broj sudionika je 12 (+4 vodiča).

Zahtjevnost ture: T2/T3, K3, ZAHTJEVNOVrijeme hoda: preko 6 sati

Kontakt osoba i glavni vodič :  Nikola Kezele 099/218 7707 / nikolakezele@yahoo.com

Pomoćni vodiči:  Zoran Filipović 099/219 5240
                              Dejan Čabrajić 091/364 3516
                              Goran Žorić     095/895 0121

Potrebna oprema: gojzerice, štapovi, zamka s dva karabinera, odjeća primjerena vremenskoj prognozi, 2 litre vode i hrana iz ruksaka za cijeli dan.

(U Planinarskoj kući Hirc moguće je naručiti hranu kod  prijave za izlet. O meniju i cijeni će sudionici biti naknadno obavješteni kada PD Kapela odredi dežurnoga za taj vikend.)

Samarske i Bijele stijene povezane su atraktivnim ali zahtjevnim planinarskim putom zvanim Vihoraški put.

Vihoraški put markiran je kroz potpuno bespuće po veoma divljem terenu pa je iznimno težak i naporan. Put je dijelom osiguran, a obilazak se preporučuje samo iskusnim planinarima.

Naš put počinje od odvojka s markirane staze prema Ratkovom skloništu koja vodi od 13 km na cesti Mrkopalj – Jasenak. Od tamo hodamo 5 sati Vihoraškim putom do Bijelih stijena na koje se na kraju i penjemo. Ispod Bijelih stijena nalazi se Planinarska kuća Dragutin Hirc u kojoj imamo dužu pauzu uz jelo i piće.

Poslije odmora od kuće krećemo nazad preko Begove staze kroz klanac Kostura do ceste za Jasenak (1.30 sati hoda). Tamo sjedamo u aute i prije povratka za Zagreb stajemo još u PD Bijele stijene u Tuku.

Žig : Bijele stijene, 1335 m, metalni žig uzidan je na stijeni vrha