ŠOIĆEVA KUĆA – OŠTRC – STARI LIPOVAC OPŠ 5G 19.05.2019.

Samoborsko gorje

sukladno godišnjem Planu izleta i predstojećem izletu na HPD RUNOLIST VAS POZIVA NA ŠESTI PLANINARSKI IZLET 5.G OPŠ-e ŠOIĆEVA KUĆA – OŠTRC – STARI LIPOVAC 19.05.2019.

Zbog što bolje organizacije prijevoza i izleta, HPD RUNOLIST VAS POZIVA  sve zainteresirane članove Društva i ljubitelje prirode koji imaju namjeru ići na izlet da to učine što prije na kontakt telefone iz plana.

Vedro!!

ŠOIĆEVA KUĆA – OŠTRC – STARI LIPOVAC 19.05.2019.

Šesti izlet 5. generacije Opće planinarske škole HPD-a Runolist vodi nas na Samoborsko gorje.

Izlet će se održati 19.05.2019. godine (nedjelja). Okupljanje je u 07:45 sati, a polazak u 08:00 sati sa parkirališta na istočnoj strani KD Vatroslav Lisinski u Zagrebu, Trnjanska cesta.

Prijevoz do polazne točke organiziran je autobusom po cijeni od 50 kn po osobi, ovisno o broju osoba koje će ići. S obzirom na ograničenost mjesta u autobusu i broj školaraca, svi zainteresirani za izlet se trebaju javiti što prije kako bi se eventualno organizirala dodatna sredstva prijevoza i što bolje organizirao izlet, a uplate pune cijene izleta od 50 kn će se vršiti svake srijede u prostorijama Društva u Zagrebu, Ribnjak broj 2 zaključno s 15.05.2019. godine. Garancija za mjesto u prijevoznom sredstvu je uplata cijene za izlet.

Glavni vodič izleta: Tonči Buličić ( 095 73 45 461 ); hpd.runolist@gmail.com

– Zoran Filipović (091/5333-472 i 099/2195-240); zfilip7@gmail.com

Mario Zaradić ( 0913654147); marioz2464@gmail.com

Broj pomoćnih vodiča biti će određen sukladno broju izletnika.

Zahtjevnost ture: K 1 – LAGANO, T1 – NEZAHTJEVNO

Potrebna oprema: gojzerice, štapovi, odjeća primjerena vremenskim uvjetima, presvlaka, školarci su obavezni biti u društvenim majicama, voda (minimalno 2l), nešto za pojesti tijekom hodnje za vrijeme pauze (iz ruksaka), lampa, mobitel.

Uz usputno stajanje na kavu (vjerojatno u Samoboru) idemo autobusom do početka sela M. Lipovac (Šoićeva kuća). Nakon zagrijavanja kreće uspon prema vrhu i domu V. Dol. Tu je kratka pauza te se polazi dalje preko Livade, podno  Ptičjeg vrha i dolazi na dom PD Željezničar, V. Oštrc. Vrijeme uspona je otprilike 1:30-2h. Nakon kraćeg odmora i ručka slijede vježbe po planu škole (čvorovi ili orijentacija), potom idemo dalje prema vrhu V. Oštrc gdje stižemo nakon 10 min. Tu ponovo radimo kraći odmor za slikanje. Spuštamo se na makadamsku cestu i dalje do grebenske staze koja se spušta do starog grada Lipovac. Nakon toga se spuštamo prema Šoićevoj kući gdje nas čeka autobus. Po povratku se staje u Samoboru gdje se zadržavamo jedan sat za razgledavanje.

Hodamo oko 5 sati ukupno.

Povratak u Zagreb planiran je  poslijepodnevnim satima.